زاویه لباس بهاره رهنما بهاره رهنما پیکسل

زاویه: لباس بهاره رهنما بهاره رهنما پیکسل قضاوت اخبار سینما

گت بلاگز اخبار اجتماعی خرید لیسانس جهت مخ‌زنی!

بهترین موارد آنهایی هستند که فقط می‌خواهند با مدرکشان پز بدهند. بله، درست شنیدید؛ اتفاقاً تعدادشان هم کم نیست. آنها می‌توانند با مدرک جعلی خواستگاری بروند، جلوی

خرید لیسانس جهت مخ‌زنی!

خرید لیسانس جهت مخ زنی!

عبارات مهم : میلیون

بهترین موارد آنهایی هستند که فقط می خواهند با مدرکشان پز بدهند. بله، درست شنیدید؛ اتفاقاً تعدادشان هم کم نیست. آنها می توانند با مدرک جعلی خواستگاری بروند، جلوی دوست و فامیل خودی نشان دهند، مدرک را قاب کنند و روی دیوار مغازه یا دفتر کارشان میخ کنند و حتی با آن مخ بزنند.

به گزارش ایران؛«اول از شما می پرسند مدرک را جهت چه کاری می خواهید و بعد تصمیم می گیرند کارتان را قبول کنند یا نه. به هر حال آنها هم دنبال درد سر نمی گردند. ترجیح می دهند کار شسته و رفته و تمیز را تحویل کسی بدهند که انتظار زیادی از مدرک تقلبی ندارد. عالی ترین موارد آنهایی هستند که فقط می خواهند با مدرکشان پز بدهند. بله، درست شنیدید؛ اتفاقاً تعدادشان هم کم نیست. آنها می توانند با مدرک جعلی خواستگاری بروند، جلوی دوست و فامیل خودی نشان دهند، مدرک را قاب کنند و روی دیوار مغازه یا دفتر کارشان میخ کنند و حتی با آن مخ بزنند. این جمله ای است که یکی از دلال های فروش مدرک می گوید. یکی از آنهایی که با پرس و جو در حوالی میدان انقلاب می شود پیدایشان کرد.

دفتر کار ندارند ولی اگر مشتری به نظر برسید، یکی از دوست و رفیق هایش را به شما نشان می دهد. مردی جوان در حال پرسه زنی. هم توی کار دیپلم است و هم لیسانس و دکترا. دیپلم ولی راحت تر هست. خصوصا ماقبل سال۸۰، چون آن جور که می گوید تا آن موقع هنوز هیچ چیز سیستماتیک نشده بود: «شما یک سری مدارک شناسایی که بهتان اعلام می کنیم، به ما می رسانید و ما مدرک را تحویلتان می دهیم. خیالتان هم راحت باشد. اگر مال دهه هفتاد باشد که خیلی راحت هست. فقط حواستان باشد که یک تصویر قدیمی باید بدهید که به آن موقع بخورد.»

خرید لیسانس جهت مخ‌زنی!

این را در جوابم می گوید که از او پرسیده ام چطور می توانم جهت یکی از آشناهایم دیپلم بخرم. البته قبلش پرسش کرده بود که دیپلم را جهت چه کاری می خواهد و گفته بودم می خواهد مدرک مربیگری بگیرد و بدون دیپلم نمی شود و البته این جمله ای بود که فی البداهه به ذهنم رسید: «خب بعد اصلاً مشکلی نیست. جهت این جور کارها زیاد مدرک درست کرده ایم. اگر عجله ای باشد، نهایتا تا دو هفته و اگر وقت دارید، یک ماهه انجام می شود. هزینه اش هم ۲ میلیون تومان هست. اگر عجله دارید، ۳۰۰ هزار تومان اضافه می شود.»

او ادعایی ندارد که کار قانونی انجام می دهد. خودش هم می گوید صفر تا صد این کار غیر قانونی است ولی به هر حال کار کسی را راه می اندازد و ضرری هم ندارد. با خنده می گوید: «حالا آنها که لیسانس و دکترای واقعی دارند، مگر چقدر حالیشان است که بی مدرک ها نباشند؟! بیا هم اکنون اینجا پر از دانشجو هست، برو ازشان چهار تا پرسش بپرس در مورد رشته شان، ببین چی جوابت را می دهند!» حرفش مرا یاد خاطره ای می اندازد که از دوستی شنیده بودم. این که دختری که ادبیات خوانده و فارغ التحصیل شده است بود، گفته بود تفاوت شعر حافظ و سعدی این است که شعر حافظ قافیه دارد و شعر سعدی ردیف!

بهترین موارد آنهایی هستند که فقط می‌خواهند با مدرکشان پز بدهند. بله، درست شنیدید؛ اتفاقاً تعدادشان هم کم نیست. آنها می‌توانند با مدرک جعلی خواستگاری بروند، جلوی

«برای مدرک لیسانس و فوق لیسانس کمی زیاد وقت می برد. آن هم باید بدانیم جهت چه کاری می خواهید. ما دنبال دردسر نیستیم. قطعاً کسی که بخواهد برود آموزشگاه کنکور تأسیس کند، برایش کاری نمی کنیم چون به هر حال امکان لو رفتنش زیاد هست. این که می گویم، سابقه داشته ها! با ۱۰ میلیون تومان جهت طرف لیسانس درست کردند و رفت که استخدام شود ولی قضیه رو شد. من خودم از صورت آدم ها می فهمم دنبال چی هستند. این کارمان هست. کسی که دلی بخواهد مدرک بگیرد، مشتری خوبی است.»

با تعجب می پرسم: «دلی؟!» جواب می دهد: «بله دیگر. بعضی ها هستند که دلشان می خواهد لیسانس داشته باشند یا دکترا. برایشان سخت است بروند درس بخوانند. با همین مدرک یک جورهایی دلشان را راضی می کنند. حالا یک پزی هم به بقیه می دهند. آزاری جهت کسی ندارند. هم اکنون که دانشگاه رفتنش هم کاری ندارد. همین خبر نور و غیر حضوری و پاره وقت و راه دور و این حرف ها. تا دلتان بخواهد دانشگاه هست. فقط وقت می برد که بعضی ها حوصله ارزش نمی گیرد.» آنها که حوصله ارزش نمی گیرد چیزی بین ۱۰ تا ۲۵ میلیون تومان البته باید هزینه کنند تا مدرک دلخوش کنک نصیبشان شود.

راسته خیابان انقلاب روبه روی دانشگاه، دادزن ها با پلاکاردها ایستاده اند. بیشترشان جهت آخر نامه و مقاله، صحنه ای آشناست. چند سالی است که عابران به حضورشان عادت کرده اند. قبلاً روی یک تکه مقوا می نوشتند و سر گذر می ایستادند، حالا ولی تخته های چاپی و پلاکاردهای شکیل دارند. یکی ارزش پلاکاردی گردنش انداخته که روی آن با فونت درشت چاپ شده: «دیپلم رسمی.» اگر نزدیک شوید هم می توانید این عبارت را بالای آن بخوانید: «دیپلم ردی ها، ترک تحصیلی ها، دانش آموزان دبیرستانی، شما هم می توانید دیپلم بگیرید.»

خرید لیسانس جهت مخ‌زنی!

مرد، همان که پلاکارد را گردنش انداخته، هنگامی که ازش راجع به محتوای نوشته پرسش می کنی، نشانی فرد دیگری را می دهد. خودش چیزی نمی داند. دادزن های راسته انقلاب اصولاً اطلاع زیادی از کاری که برایش تبلیغ می کنند، ندارند و وظیفه ارزش فقط جذب مشتری و هدایت به سمت مشاور هست. مشاور می تواند در واحدی واقع در طبقه بالای یکی از ساختمان های قدیمی حوالی میدان باشد یا حتی جایی در راه پله. بیشترشان دفتر و دستک ندارند؛ مانند همانی که دادزن پلاکارد به گردن، من را به ملاقاتش می برد.

در پاگرد پله ایستاده و مشغول چانه زنی با فرد دیگری هست. دادزن به من اشاره می کند و او مکالمه اش را ناتمام می گذارد. می گویم جهت دیپلم می خواستم پرسش کنم. شرایطش چیست؟ مدرک را درست می کنید؟ مرد جواب می دهد: «نه خانم. کار ما مدرک جعلی نیست. خودتان می روید سر جلسه و امتحان می دهید. فقط ما پرسش ها را به شما می دهیم.» می پرسم یعنی رابط دارید در آموزش و پرورش؟ مرد از سوالم خوشش نمی آید: «شما کاری به این نداشته باش. می روی امتحان می دهی و مدرکت را می گیری. شما کار خودت را بکن، ما هم کار خودمان را می کنیم.»

بهترین موارد آنهایی هستند که فقط می‌خواهند با مدرکشان پز بدهند. بله، درست شنیدید؛ اتفاقاً تعدادشان هم کم نیست. آنها می‌توانند با مدرک جعلی خواستگاری بروند، جلوی

این کار چیزی حدود ۵ میلیون تومان البته خرج برمی دارد که خب حتماً ارزشش را دارد چون مدرک اصل می گیری و ترسی از استعلام نداری. شماره را می گیرم و از پله ها پائین می آیم. دادزن سراغم می آید: «چی شد؟ حل شد؟ کارشان درست هست. برادر خودم دیپلمش را گرفت همینجوری. رفت برگه را خالی داد. هماهنگ بود با استاد. هم اکنون دانشگاه هم می رود. همان لنگ دیپلم بود. البته دیپلم هم داشت ها. ما شهرستان بودیم منزل مان آتش سوزی شد، مدارک سوخت…» داستانش از سوختن مدرک تحصیلی و اجبار به دوباره دیپلم گرفتن را که خب البته نمی شود باور کرد ولی با خودم فکر می کنم کسی که کنکور داده و دانشگاه قبول شده، حتماً دیپلم را هم می توانسته خودش بگیرد.

پسر جوانی مشغول چسباندن آگهی های دیپلم رسمی روی دیوار هست. زیر آگهی، هم شماره دارد و هم آدرس. این یکی ادعا می کند مؤسسه آموزشی است و کاری به کار فروش مدرک و خرید پرسش و این حرفها ندارد. شخصی یا عمومی با داوطلب کار می کند تا آماده امتحان شود؛ همین. هزینه شرکت در کلاس آمادگی دیپلم هم حدود یک میلیون تومان است و دیگر بستگی به خودتان دارد که چقدر قدرت یادگیری تان بالاست که آن هم خیلی بستگی دارد به این که چقدر از سال های تحصیل تان در دبیرستان یا راهنمایی گذشته باشد. البته آن جور که می گویند زیاد داوطلبان دیپلم ردی هستند.

خرید لیسانس جهت مخ‌زنی!

کسانی را که جهت دل خودشان یا حتی جهت پز دادن می خواهند مدرک بگیرند می شود یک جورهایی به متقاضیان چاپ کتاب تک جلدی ربط داد. کتاب تک جلدی؟! احتمالاً شما هم مانند من تعجب می کنید. در همان راسته انقلاب هستند کسانی که با کمال میل جهت شما کتاب چاپ می کنند. جهت این کار هم نه نیاز به مجوز ارشاد دارید و نه پیدا کردن ناشر. محتویات کتابتان را تحویلشان می دهید و کتاب را با طرح جلد انتخابی خودتان یا خودشان تحویل می گیرید، آن هم در هر تعداد جلدی که خودتان بخواهید. حتی یک جلد. شاید به نظر عجیب برسد ولی هستند کسانی که متقاضی چاپ یک جلد کتاب به اسم خودشانند. جهت چه؟

«خیلی ها تحقیق و آخر نامه ارزش را کتاب می کنند و بعضی ها هم دلنوشته ای دارند و دلشان می خواهد کتاب شود و حوصله افتادن دنبال مجوز و ناشر را هم ندارند. کتاب را چاپ می کنند و می گذارند توی کتابخانه ارزش یا جایی در معرض دید که دل خودشان خوش باشد.» این را دختری جوان، منشی یکی از دفترهای چاپ کتاب می گوید و فرم تقاضا را می گذارد جلویم تا پر کنم و من در همان حال دارم به حرف همان دلال مدرک فکر می کنم که اگر اینجا بود لابد می گفت: «حالا آنها که کتاب واقعی دارند مگر چه کار می کنند؟»

واژه های کلیدی: میلیون | دانشگاه | دانشگاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz