زاویه لباس بهاره رهنما بهاره رهنما پیکسل

زاویه: لباس بهاره رهنما بهاره رهنما پیکسل قضاوت اخبار سینما

گت بلاگز اخبار حوادث آخرین اوضاع کودکان شکنجه‌شده ماهشهری

مدیرکل بهزیستی استان خوزستان ضمن اشاره به دستگیری نامادری کودکان خشونت دیده ماهشهری، از پرداخت « امداد ماهیانه» و تأمین هزینه‌های تحصیل آنها از سوی بهزیستی خبر

آخرین اوضاع کودکان شکنجه‌شده ماهشهری

آخرین اوضاع کودکان شکنجه شده است ماهشهری

عبارات مهم : کودکان

مدیرکل بهزیستی استان خوزستان ضمن اشاره به دستگیری نامادری کودکان خشونت دیده ماهشهری، از پرداخت « امداد ماهیانه» و تأمین هزینه های تحصیل آنها از سوی بهزیستی خبر داد.

غلامرضا صدیق راد در گفت وگو با ایسنا، بیان اینکه تا الان اوضاع اعتیاد این پدر و نامادری اثبات نشده هست، اظهار کرد: انگیزه این دو نفر از آزار کودکان نیز هنوز مشخص نیست و منتظر هستیم تا انگیزه مهم آنها از سوی قوه قضاییه اعلام شود. تا جایی که پرسیده ایم پدر این کودکان معتاد نبوده است ولی هنوز منتظر جواب آزمایش ها از سوی قوه قضاییه ایم. به گفته دادستانی، اوضاع معنوی و روانی پدر در شرایط عادی است ولی هنوز به عنوان روان شناس نتوانسته ایم با وی مصاحبه ای انجام دهیم.

وی با اشاره به شروع حمایت های روانی جهت برگشت این کودکان به زندگی عادی، توضیح داد: این سه کودک در حال حاضر از بیمارستان مرخص شده است و در منزل عمویشان به سر می برند. عموی آنها کفالت موقت آنها را بر عهده گرفته است.

آخرین اوضاع کودکان شکنجه‌شده ماهشهری

مدیر کل بهزیستی استان خوزستان با بیان اینکه از روز اول اتفاق همکاران اورژانس اجتماعی در بهزیستی ماهشهر در این اتفاق همکاری و مداخله روان شناسی کرده اند، گفت: در همان روز اول جانشین دادستان ماهشهر پدر این کودکان را دستگیر کرده و بیمارستان نیز همزمان با پذیرش کودکان با اورژانس اجتماعی تماس گرفته هست. بعد از گزارش شدن این اتفاق به اوژانس اجتماعی، آنها با شروع مداخلات خود در محل مستقر شده است و ضمن تماس با سایر اعضای خانواده، کارهای آنها را پیگیری می کنند.

صدیق راد با اشاره به پیگیری و همکاری سایر اعضای این خانواده، اظهار کرد: سایر بستگان این خانواده بعد از آگاهی از حادثه، وارد عمل شدند. در حال حاضر روانشناسانان و روان پزشکان با این کودکان صحبت کرده اند. روز گذشته نیز تیمی متشکل از مدیرکل بهزیستی استان به همراه دکتر مریم محبی، همسر استاندار خوزستان و جمعی دیگر از مسئولان، جهت ملاقات، همدردی و پیگیری پرسشها کودکان شکنجه شده است به شهرک طالقانی شهرستان بندر ماهشهر مراجعه کرده و در محل سکونت کودکان در منزل عموی آنها حضور پیدا کردند.

مدیرکل بهزیستی استان خوزستان ضمن اشاره به دستگیری نامادری کودکان خشونت دیده ماهشهری، از پرداخت « امداد ماهیانه» و تأمین هزینه‌های تحصیل آنها از سوی بهزیستی خبر

مدیرکل بهزیستی استان خوزستان با بیان اینکه دکتر غلامرضا شریعتی و دکتر مریم محبی(همسر استاندار خوزستان) کفالت دو تن از این کودکان را برعهده گرفته اند و محسن بیرانوند، فرماندار بندر ماهشهر نیز کفالت فرزند سوم را پذیرفته هست، تصریح کرد: حساب « امداد ماهیانه ای» نیز جهت این کودکان افتتاح شده است است و بر این اساس هر ماه حدود ۳۵۰ هزار تومان به حساب آنها واریز می شود. همچنین هزینه تحصیل، ایاب ذهاب و … آنهانیز بر عهده بهزیستی است.

صدیق راد ضمن اشاره به اوضاع تحصیلی این کودکان نیز اظهار کرد: جزء یکی از این کودکان، بقیه آنها به مدرسه نرفته اند. تحصیل این کودک نیز با وقفه ای یکی- دو ساله رو به رو شده است هست. به همین علت با آموزش و پرورش صحبت کردیم تا پرسشها و پرسشها آموزشی آنها به تدریج برطرف شود.

وی با بیان اینکه پدر و نامادری این کودک در حال طی مراحل قضایی هستند، گفت: نامادری این کودکان یکبار در روز اول دستگیر شده است و سپس به قید وثیقه آزاد شده است ولی روز گذشته بار دیگر دستگیر و در حال حاضر در زندان به سر می برد.

آخرین اوضاع کودکان شکنجه‌شده ماهشهری

به گفته مدیر کل بهزیستی استان خوزستان، مادر یکی از این کودکان فوت کرده هست. مادر دو فرزند دیگر نیز از پدر آنها طلاق گرفته است و این نامادری ازدواج سوم پدر این کودکان بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان خوزستان در ادامه با تاکید بر توسعه پایگاه های خدمات اجتماعی و پایگاه های سلامت روان افزود: با اتفاق اخیر نقش اورژانس اجتماعی بیش از پیش مشخص شد. مداخلات روانشناسی باید در دسترس مردم باشد و پرسشها مرتبط با هزینه های بالای خدمات روان شناسی با پوشش بیمه ای برطرف شود. در حال حاضر ۲۰ مرکز خدمات اورژانس اجتماعی در خوزستان وجود دارد و تقریبا تمام شهرها از این خدمات بهره مندند.

مدیرکل بهزیستی استان خوزستان ضمن اشاره به دستگیری نامادری کودکان خشونت دیده ماهشهری، از پرداخت « امداد ماهیانه» و تأمین هزینه‌های تحصیل آنها از سوی بهزیستی خبر

واژه های کلیدی: کودکان | خوزستان | اورژانس اجتماعی | استاندار خوزستان | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz